FA Sosyal Araştırma Hizmetleri

Sosyal araştırma, devletlerin ve özel işletmelerin belirlenen ihtiyaçlara cevap veren hizmetler, politikalar ve ürünler geliştirmelerine yardımcı olmada önemli bir rol oynar. Ayrıca sosyal araştırma, toplum dinamiklerini açığa çıkarmakta son derece önemlidir. Toplum, halk sağlığı, kamu hizmetleri (sağlayıcılar veya kullanıcılar), devlet programları, müdahalesi veya teşvik programları, siyaset ve seçimler, ideolojik algı ölçümleri, özel sektörde veya kamu sektöründe kurumsal imaj, iç müşteri memnuniyeti ve kâr amacı gütmeyen kuruluş programları gibi belirli bir kapsamla ilgili bir bütün olarak ve temelleri açısından anlamamızı sağlar. Sosyal araştırma, çeşitli programlarda hem sonuç hem de maliyet açısından etkinlik arayan karar vericilere yardımcı olur ve bir programın nasıl/neden işe yaradığını veya yaramadığını belirlemeye katkıda bulunur.

FA, sosyal araştırma projelerinde proje yönetimi, saha çalışması ve veri teslimatı hizmetleri sunar.

Doğru Çözümler için Doğru Uygulamalar

Sosyal araştırma alanındaki deneyimimiz ve becerilerimiz, müşterilerimize doğru fizilibite ve tavsiyeleri sunmamızı sağlar.

Daha doğru sonuçlar elde etmek için gerçekçi ve tutarlı uygulamalar ve tavsiyeler sunmaya inanıyoruz. Evren büyüklüğü, metodoloji, proje zaman planı ve olay görülme oranı, bir sosyal araştırma çalışmasının fizibilitesi, proje yönetimi ve saha çalışması, uygulama gerekliliklerini değerlendirirken dikkate aldığımız faktörlerden bazılarıdır. Sosyal araştırma çalışması hakkında sahip olduğumuz donanım, maliyet ve fizibilite taleplerini hızlıca öngörmemizi sağlar.

FA Sosyal Araştırma Standartları & Kalitesi

Daha fazla bilgi için lütfen her bölümdeki ‘Devamını oku’ya tıklayın.

Sosyal Araştırma Verisi ve Değer Üretmek

Sosyal araştırma çalışmasının konsepti ve…

FA Sosyal Araştırma Çalışma Alanları

FA, birçok alanda sosyal araştırma hizmeti sunar…

FA’nın Sosyal Araştırma Çalışmasına Yaklaşımı

FA, müşterilerinin incelenecek kitleyi iyi…

Sosyal Araştırmada Uygulanan Yöntemler

FA’nın saha çalışmasındaki veri toplama yöntemleri…